معرفی برترین دانشگاه های گرجستان

معرفی بهترین دانشگاه های گرجستان ، مثل اکثر کشور های دنیا بهترین دانشگاه های گرجستان در پایتخت آن یعنی تفلیس قرار دارند، که میتوان به دانشگاه های ایوان جاواخیشویلی، ایلیا، مدیکال، تکنیکال، قفقاز، یو جی و ……. اشاره کرد. انتخاب دانشگاه در گرجستان به رشته انتخابی، زبان تحصیلی و شهریه پرداختی از طرف دانشجو صورت میگیرد. که در اینجا به بهترین آن ها میپردازیم….

دانشگاه ایوان جاواخیشویلی

دانشگاه ایوان جاواخیشویلی اولین و قدیمی ترین دانشگاه گرجستان با رتبه ۱۲۷۲ دنیا که بهترین دانشگاه گرجستان محسوب میشود. در این دانشگاه که تقریباً ۲۲۰۰۰ دانشجو در هفت دانشکده تحصیل می کنند، برنامه های لیسانس ، کارشناسی ارشد ، دکترا و دوره های آموزش عالی حرفه ای و همچنین برنامه های صدور گواهینامه کوتاه مدت و بلند مدت اجرا می شود. این دانشگاه دارای ۳۰۰ شریک ، از جمله دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ، در ۵۶ کشور است. در سالهای ۲۰۲۰-۲۰۲۲ ، ۱۲۸ برنامه پروژه از طریق برنامه تحرک + اراسموس ارسال شد. با ۲۶ دانشگاه از ۱۰ کشور آسیایی همکاری می کند. سالانه در کمپ علمی آسیا در کشورهای مختلف آسیایی (ژاپن ، سنگاپور ، اسرائیل ، تایلند ، مالزی ، اندونزی و غیره) شرکت می کند. در حال حاضر ۹۰۰ تبعه خارجی از ۵۰ کشور در دانشگاه تحصیل می کنند.

Ivane Javakhishvili University

دانشکده ها در این دانشگاه به شرح زیر است:

. دانشکده علوم دقیق و طبیعی

. دانشکده علوم انسانی

. دانشکده علوم اجتماعی و سیاسی

. دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی

. دانشکده اقتصاد و تجارت

. دانشکده پزشکی

. دانشکده حقوق

دانشگاه فنی گرجستان

دانشگاه فنی گرجستان دومین و قدیمی ترین دانشگاه گرجستان با رتبه ۲۵۶۸ دنیا محسوب میشود. در این دانشگاه دانشجویان در دوازده دانشکده تحصیل می کنند، برنامه های لیسانس ، کارشناسی ارشد ، دکترا و دوره های آموزش عالی حرفه ای و همچنین برنامه های صدور گواهینامه کوتاه مدت و بلند مدت اجرا می شود. تحصیل در این دانشگاه به سه زبان گرجی، روسی و انگلیسی انجام میشود. این دانشگاه در زمینه های بین المللی خیلی فعال و معتبر میباشد.

Georgian Technical University

دانشکده ها در این دانشگاه به شرح زیر است:

. دانشکده مهندسی عمران

. دانشکده مهندسی برق و ارتباطات راه دور

. دانشکده معدن و زمین شناسی

. دانشکده فناوری شیمی و متالورژی

. دانشکده معماری ، برنامه ریزی شهری ، و طراحی

. دانشکده حقوق و روابط بین الملل

. مهندسی اقتصادی ، فناوری رسانه و علوم اجتماعی

. دانشکده فناوری تجارت

. دانشکده اطلاعات و سیستم های کنترل

. دانشکده حمل و نقل و مهندسی مکانیک

. دانشکده طراحی بین المللی

. دانشکده علوم کشاورزی و مهندسی سیستم های زیستی

دانشگاه ایلیا

دانشگاه ایلیا سومین دانشگاه گرجستان با رتبه ۲۵۷۲ دنیا محسوب میشود. دانشگاه دولتی ایلیا هر ساله از ۵۰۰۰ دانش آموز تازه وارد در کلیه مقاطع آموزش عالی استقبال می کند. این دانشگاه شامل چهار دانشکده است. این دانشگاه با بیش از ۵۰۰ شریک در سراسر جهان به آموزش برنامه های لیسانس ، کارشناسی ارشد ، دکترا و دوره های آموزش عالی حرفه ای و همچنین برنامه های صدور گواهینامه کوتاه مدت و بلند مدت میپردازد.

Ilia State University

دانشکده ها در این دانشگاه به شرح زیر است:

. دانشکده هنر

. دانشکده علوم و پزشکی طبیعی

. دانشکده اقتصاد و تجارت

. دانشکده حقوق

دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس

دانشگاه دولتی پزشکی تفلیس چهارمین دانشگاه گرجستان با رتبه ۴۳۶۶ دنیا محسوب میشود. در این دانشگاه که تقریباً ۸۰۰۰ دانشجو که حدود ۲۷۰۰ نفر از آن ها خارجی محسوب میشوند در رشته های پزشکی و پیراپزشکی تحصیل می کنند، برنامه های لیسانس ، کارشناسی ارشد ، دکترا و دوره های آموزش عالی حرفه ای و همچنین برنامه های صدور گواهینامه کوتاه مدت و بلند مدت در آن اجرا می شود.

The Tbilisi State Medical University 

رشته های این دانشگاه به شرح زیر است:

. پزشکی

. دندان پزشکی

. داروسازی

. سلامت عمومی

. طب فیزیکی و توان بخشی

. پرستاری

معرفی بهترین دانشگاه های گرجستان – تحصیل در گرجستانشرایط تحصیل در گرجستان

دانشگاه جورجیا

دانشگاه جورجیا پنجمین دانشگاه گرجستان با رتبه ۴۷۳۲ دنیا محسوب میشود. . در این دانشگاه که تقریباً ۱۴۰۰ دانشجو خارجی مشغول به تحصیل اند، در پنج دانشکده تحصیل می کنند، که برنامه های لیسانس ، کارشناسی ارشد ، دکترا و دوره های آموزش عالی حرفه ای و همچنین برنامه های صدور گواهینامه کوتاه مدت و بلند مدت اجرا می شود.

The University of Georgia

دانشکده ها در این دانشگاه به شرح زیر است:

. دانشکده علم و صنعت

. دانشکده هنر و علوم انسانی

. دانشکده تجارت و مطالعات اداری

. دانشکده علوم بهداشتی

. دانشکده حقوق

People vector created by stories - www.freepik.com School vector created by studiogstock - www.freepik.com تحصیل در انگلستان