شرایط تحصیل در گرجستان

بیش از ۱۵ هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های گرجستان  به تحصیل پرداختند. در سال های اخیر کشور گرجستان یکی از بهترین مقصد های دانشجویی برای دانش آموزان  بوده است . به این دلیل که در کشورهای منطقه از لحاظ امنیت و همینطور از لحاظ هزینه های زندگی مقرون به صرفه تر بوده است.

به زبان آسان تر  زندگی و تحصیل در گرجستان خیلی راحت است. در طول ۱۰ سال گذشته گرجستان مقصد کشورهای آسیایی از جمله آسیای شرقی (هند، چین) کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله کشورهای عربی و همچنین ایران بوده است.

یکی از دلایل اصلی که می توان در این باره به آن اشاره کرد قدم برداشتن گرجستان در مسیر اتحادیه اروپا می باشد. چرا که در سالهای نه چندان دور پیوستن گرجستان  به اتحادیه اروپا حتمی خواهد بود که این خود برای دانشجویان حائز اهمیت بوده است .

نقاط قوت تحصیل در گرجستان

تحصیل در گرجستان دارای مزایایی می باشد از جمله :

 

  • کیفیت آموزشی منطبق با استانداردهای اروپایی و آمریکایی
  • هزینه زندگی و تحصیلی مقرون به صرفه در کشور گرجستان
  • مدرک مورد تایید برای دانشگاههای کشورهای تراز اول اروپا و آمریکایی
  • امکان اخذ اقامت و مهاجرت به اروپا پس از فارغ التحصیلی
  • امکان اخذ پذیرش بدون نیاز به مدرک آیلتس
  • ویزای تضمینی گرجستان

 

شرایط تحصیل در گرجستان

تحصیل در گرجستان در مقاطع مختلف  از جمله کارشناسی ،کارشناسی ارشد و دکترا صورت می گیرد.  مقطع کارشناسی ۴ سال ، مقطع کارشناسی ارشد ۲ سال و مقطع دکترا بین سه تا پنج سال به طول می انجامد. دو رشته ی پزشکی و دندانپزشکی به ترتیب  ۶  و ۵ سال طول می کشد.

 

شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه های گرجستان ۲۰۲۰

از جمله شرایطی که برای پذیرش در دانشگاه های این کشور می توان اشاره نمود نبودن الزام برای ارائه مدرک زبان است و اگر تسلط لازم را به زبان تحصیلی خود نداشته باشید می توانید در این کشور دوره های زبان نیز بگذرانید. پذیرش در گرجستان در سال دو نوبت انجام می شود یکی ماه مارچ و یکی در سپتامبر. پس شرایط خود را به موقع مهیا کنید تا بتوانید اقدام کنید . مدارک شما باید در کشور تایید شده باشند تا در دانشگاه قابل ارزیابی باشند.

 

شرایط تحصیل در گرجستان در مقطع کارشناسی ۲۰۲۰

زبان تحصیل در اکثر رشته ها به زبان گرجی و زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در این کشور و در دانشگاه ها ارائه می شود.

 

شرایط تحصیل در گرجستان در مقطع کارشناسی ارشد

گرچه زبان رسمی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در این کشور زبان گرجی می باشد ولی رشته های بسیار متنوعی نیز به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی و خصوصی گرجستان ارائه می شوند . دانشجویانی که بتوانند مدرکی معادل آیلس ۵٫۵ و یا تافل ۸۰ ارائه کنند از آزمون زبان معاف خواهند بود.

 

شرایط تحصیل در گرجستان در مقطع دکترا ۲۰۲۰

در مقطع دکتری تحصیل در گرجستان در بسیاری از رشته های علوم مهندسی, مالی, حقوق و ادبیات به زبان انگلیسی و سایر زبان هایی مانند آلمانی, فرانسوی و روسی فراهم باشد. اگر فرد مدرک زبانی مانند آیلس ۶ و یا تافل ۹۰ و یا معادل آن در زبان های دیگر دارد نیازی به شرکت در آزمون تعیین سطح زبان ندارد.

 

همین حالا با مشاوران ما تماس بگیرید