ثبت شرکت در گرجستان

اقامت از طریق ثبت شرکت در گرجستان

دریافت اقامت از طریق ثبت شرکت در گرجستان :

شاید شما هم برایتان پیش آمده باشد که بخواهید یک بیزینس در کشور گرجستان راه اندازی کنید نیاز به چه شرایط و چه مدارکی دارد و آیا با ثبت یک شرکت میتوان اقامت گرجستان  را دریافت کرد یا خیر ؟ در ادامه این مقاله از وب سایت رایا جورجیا به بررسی این موضوع میپردازیم .

مراحل ثبت شرکت در گرجستان :

شما برای ثبت یک شرکت که بصورت مسئولیت محدود میباشد باید در ابتدا یک نام برای شرکتتان انتخاب و یک آدرس معتبر که نشان دهنده محل فعالیتتان میباشد را انتخاب و همراه با پاسپورت و یا کارت اقامتتان به ساختمان جاستیس هوس یا همان ساختمان قارچی مراجعه و درخواست ثبت شرکت را بدهید بعد از دریافت هزینه های قانونی شرکت شما در یک روز کاری ثبت و میتوانید اساس نامه شرکت خود را به زبان گرجی و انگلیسی دریافت نمایید .

توجه داشته باشید که اعضای هیئات مدیره میتواند یک نفر که به عنوان مدیر عامل انتخاب میشود باشد یا چند نفر که هرکدام درصد سهمشان در اساس نامه مشخص شده است .

بعد از دریافت اساس نامه شرکت شما نیاز به اجاره و یا خرید یک دفتر جهت راه اندازی کسب و کارتان میباشید و بعد از آن باید یک حسابدار خبره گرجی استخدام نمایید و مالیات حقوق حسابدار و کارمندان گرجی و سایر کارمند ها را به صورت منظم پرداخت نمایید .

شما میبایست درصد مشخصی از درآمد خود را منهای هزینه های انجام شده که توسط حسابدارتان مشخص میشود را به اداره مالیات گرجستان پرداخت نمایید .

درضمن کسب و کارها در گرجستان در صورت رعابت قوانین مالیاتی تا ۱۰۰٫۰۰۰ لاری گرجستان معاف از مالیات میباشد .

بعد از چند ماه از فعال بودن شرکت در صورتیکه گردش مالی شرکتتان از دید حسابدارتان منطقی باشد و لیست های مالیات پرسنل بصورت منظم پرداخت شده باشد میتوانید با مشورت وکلای حقوقی شرکت رایا جورجیا در صورت داشتن شرایط لازم درخواست اقامت از طریق ثبت شرکت   را ثبت نمایید .

چرا ثبت شرکت در گرجستان :

گرجستان کشوری با نظام مالیاتی شفاف و طبق نظرسنجی سال ۲۰۱۶ جزء ۹ کشور آسان در راه اندازی کسب و کار میباشد داشتن اقتصادی شفاف دسترسی به بازارهای جهانی روابط خوب با اکثر کشورهای دنیا هزینه های پایین نیروی انسانی همه اینها از مزایای ثبت شرکت در گرجستان میباشد .

آشنایی با هزینه های ثبت شرکت در گرجستان

برای ثبت یک شرکت در گرجستان  باید همه مسائل راجع به مسائل مالی در آن کشور مورد بررسی قرار گیرد و مواردی نظیر، هزینه ثبت شرکت در گرجستان، هزینه نگهداری سالانه شرکت در گرجستان، شرایط خرید سهام شرکت در گرجستان، قیمت ملک در گرجستان، هزینه زندگی در گرجستان، حداقل سرمایه برای ثبت شرکت، تمکن یا ساپورت مالی برای ثبت شرکت در گرجستان قبل از شروع کار به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد. در زیر قسمتی از هزینه های ثبت شرکت را ارائه کرده ایم؛

  • پرداخت هزینه ثبت نام یک روزه:۱۰۰ لاری گرجستان (۳۲٫۳۰ یورو )، – فوری:۲۰۰ لاری گرجستان (۶۴٫۶۰ یورو )
  • ثبت شرکت به همراه ثبت نام کار آفرینی و دریافت یک شماره شناسایی و گواهی نامه ای از سوی دولت و ثبت مالیات: فاقد هزینه
  • افتتاح حساب مشارکت یک روزه در یک بانک: بین ۱۰ لاری گرجستان ( ۳٫۲۲ یورو ) تا ۱۰۰ لاری گرجستان (۳۲٫۳۰ یورو ) که این مبلغ با توجه به بانک انتخابی مشخص می شود.

در ثبت شرکت های شریکی مانند تعداد سهامداران برای ثبت شرکت در گرجستان و ثبت شرکت با چند نفر بایستی به دلیل موارد کلاهبرداری دقت بسیاری به عمل آورد.

توصیه می شود که تمام فعالان تجاری برای افتتاح حساب در همین کشور اقدام کرده و شایان ذکر است که داشتن حساب ارزی در گرجستان کاری بسیار ساده می باشد. افتتاح حساب بانکی مستلزم داشتن پاسپورت، مدرک ثبت تجاری، اساسنامه شرکت و همچنین مدرکی مبنی بر اثبات اسکان در این کشور است. مدارک لازم به فرم شرکت بستگی دارد .

Business vector created by freepik - www.freepik.com خرید ملک در گرجستان