ازدواج در گرجستان

اقامت از طریق ازدواج در گرجستان

ازدواج در گرجستان :

بسیاری از شما با تماس با کارشناسان ما درباره شرایط ازدواج در گرجستان از ما سوال میپرسید و اینکه چگونه با یک شهروند گرجی ازدواج کنیم و اقامت این کشور را دریافت کنیم در این مقاله از وب سایت رایا جورجیا به بررسی این موضوع میپرداریم .

اولین موضوعی که در بحث ازدواج باید به آن توجه کرد تفاوت فرهنگ های دو کشور میباشد گرجیان دینشان مسیحی ارتدکس میباشد و معمولا با دین های دیگر وصلت نمیکنند این خود اولین و مهم ترین مشکل در بحث ازدواج میباشد .

دختران و پسران گرجی از نظر اخلاق تفاوت های زیادی با دختران و پسران ما دارند آنها از نظر آزادی بسیار راحت میباشند در مهمانی ها شرکت میکنند با جنس مخالف خود روبوسی میکنند و مسائل دیگر .

شرایط ازدواج در گرجستان :

برای ازدواج یکسری شرایط وجود دارد که در این مطلب به بررسی این شرایط میپردازیم .

۱-در صورتیکه یک فرد خارجی فرقی نمیکند مرد یا زن با یک شهروند گرجی (مرد یا زن ) ازدواج کند در صورت داشتن شرایط لازم و رد شدن از الگوریتم های پلیس گرجستان میتواند برای اخذ شهروندی گرجستان اقدام نماید .

ولی چون اغلب ازدواج هایی که  صورت می گیرد و صوری میباشد توسط شهروندان خارجی مرد انجام میشود اگر یک زن که شهروند خارجی است با یک مرد گرجی ازدواج کند شانسش برای دریافت شهروندی نسبت به مرد در مدت زمان کمتر امکان پذیر است .

۲-برای ثبت ازدواج  نیاز به دو شاهد که یکی توسط مرد و دیگری توسط زن باید با در دست داشتن مدارک شناسایی به اداره ثبت ازدواج مراجعه کنند سرعت ثبت ازدواج در کشور گرجستان بسیار بالاست و حداکثر در نیم ساعت سند ازدواج آماده میشود .

۳- از دیگر شرایط ازدواج این میباشد که ملیت برای ازدواج ملاک نیست و هر شهروند خارجی میتواند با داشتن پاسپورت کشور خودش نسبت به ثبت ازدواج اقدام نماید .

۴- شما در صورت ازدواج نمیتوانید بدون درخواست طلاق در هیچ یک از کشورهای دنیا درخواست ازدواج مجدد دهید زیرا ازدواج در گرجستان بصورت جهانی ثبت میگردد ولی در ایران این سیتم جهانی نیست و شما در صورت داشتن زن میتوانید در تمام دنیا مجددا ازدواج نمایید .

۵- یکی دیگر از شرایط های ازدواج این میباشد که در هنگام ازدواج و طلاق زوج و زوجه باید هر دو حضور داشته باشند و هر دو نیز رضایت به ثبت ازدواج یا طلاق بدهند در غیر اینصورت این کار انجام نخواهد شد مگر اینکه وکیل با در دست داشتن وکالت قانونی نسبت به این کار اقدام نماید .

ولی اگر زن یا مرد یکی از آنها ناپدید گردد میتوان از طریق دستگاه قضایی و پلیس پیگیری شود و در اینصورت میتوان با نظر دستگاه قضایی گرجستان نسبت به ثبت طلاق اقدام کرد .

۶- ذکر این نکته ضروری است که ازدواج دوم در کشور گرجستان جرم محسوب میشود و در صورت انجام ازدواج دوم شخص خاطی باید در دادگاه حضور پیدا کند و توضیحات رو بدهد .

۷- در گرجستان برای ثبت ازدواج نیاز به گواهی تجرد نیست مثال اگر شما در ایران ازدواج کرده باشید میتوانید در گرجستان نیز ازدواج نمایید ولی اگر همسر گرجی شما از این موضوع آگاه شود میتواند به میل خود و از طریق دستگاه قضایی به دلیل پنهان کاری از شما شکایت کند براین اساس سعی کنید که در زندگی خود صادق باشید .

مشکلات ازدواج در گرجستان :

با توجه به ازدواج های صوری بسیاری که در چند سال گذشته در کشور گرجستان انجام شده است پلیس گرجستان روی این موضوع بسیار حساس بوده و سخت گیری های بسیاری را انجام میدهد شما بعد از ثبت ازدواج در گرجستان در صورتیکه بلافاصله درخواست اقامت بدهید بی شک ریجکت خواهید شد بلکه باید دو سال از ازدواجتان بگذرد و تحقیقات پلیس در این باره کامل شود تا بتوانید درخواست اقامت بدهید .

قبل ازین دوسال میتوانید از روشهای دیگر درخواست اقامت دهید تا مشکلی در پرونده اقامتی شما بوجود نیاید سعی کنید به هیچ عنوان ازدواج صوری انجام ندهید و با وعده و وعید افراد شیاد در دام نیوفتید زیرا پلیس امنیت گرجستان به راحتی این ازدواج ها را تشخیص میدهد و پرونده اقامتی شما برای همیشه و از هر روشی مسدود میگردد .

معمولا بعد از ۳ سال که از ازدواجتان بگذرد میتوانید درخواست اقامت دائم گرجستان را بدهید و بعد از ۲ سال پس از آن درخواست شهروندی را ارسال نمایید البته به این نکته توجه نمایید که برای دریافت شهروندی و اقامت دائم شما نیاز به یک وکیل باتجربه گرجی دارید .

کارشناسان شرکت رایا جورجیا به شما پیشنهاد میکند تا از روشهای دیگر مانند خرید ملک یا سرمایه گذاری در گرجستان نسبت به اخذ اقامت اقدام نمایید و تنها در صورتی ازین روش اقدام کنید که کیس مورد نظرتان را انتخاب کرده اید و قصدتان واقعا ازدواج است نه دریافت اقامت مشاورین ما آماده پاسخگویی به سوالات شما میباشند لطفا جهت ارتباط با ما از طریق واتساپ تلگرام تماس مستقیم و یا پشتیبانی آنلاین سایت اقدام نمایید .

شماره تماس مستقیم واتساپ و تلگرام :

۰۰۹۹۵۵۹۷۵۵۵۵۲۲

School vector created by pch.vector - www.freepik.com Food vector created by macrovector - www.freepik.com فرهنگ و مردم گرجستان